A részemről sikeresnek nem mondható Spartan Morzine után Genf felé haladva Macsi találta ezt a kirándulóhelyet, ami a ramaty állapotunkban is teljesíthetőnek tűnt.
A Les Gorges du Pont du Diable szurdok kialakulása több millió éves földtörténeti folyamatok eredménye. A szurdok a Jura-korszakban, nagyjából 150-200 millió évvel ezelőtt keletkezett, amikor a területet még tenger borította. A tengerfenéken lerakódott mészkőrétegek később a tektonikus mozgások következtében felemelkedtek és hajlottak meg, ami létrehozta a mai Alpok geológiai alapját.
A folyamatok során a Dranse de Morzine folyó vize évmilliók alatt lassan vájta ki a mészkövet, egyre mélyítve a szurdokot. Az erózió és a folyó vízének állandó mozgása együttesen alakították ki a szurdok lenyűgöző, 40-60 méter magas sziklafalait. A szurdok mai formáját a jégkorszak utáni időszakban nyerte el, amikor az olvadó gleccserek vize és a folyók eróziós ereje tovább mélyítette a hasadékot.
A terület egyedülálló geológiája nemcsak a természet szépségét tárja fel, hanem betekintést nyújt a Föld történetének régmúltjába is. A mészkőrétegekben fellelhető fosszíliák tanúskodnak az egykori tengeri élővilágról, míg a szurdok jelenlegi formája az erózió és a tektonikus mozgások összetett folyamatainak eredménye. A Les Gorges du Pont du Diable így nemcsak egy lenyűgöző természeti látványosság, hanem a földtörténet élő múzeuma is.
Számomra meglepő volt, hogy egy ilyen látványosság gyakorlatilag az „út szélén áll”. Az útmenti shopban mindenképpen kell jegyet venni, különben nem engednek a területre.
Könnyen járható, látványos természeti képződményt nézhetünk meg nagyjából egy óra alatt.
Legutóbbi hozzászólások